1 Terabyte’lık Sandisk MicroSDXC Kartı Ve Özellikleri

3 min


0
2 Paylaşım
MicroSD kart piyasasında sınırları her zaman zorlamayı başaran Sandisk, yeni microSD kartını resmen tanıttı. MicroSD kart, okuma ve yazma hızlarıyla ilgileri üzerine çekiyor. Sandisk Extreme PRO olarak tanıtılan kart, saniyede 170 megabyte okuma ve 90 megabyte yazma hızı sunuyor.

Sandisk, üst düzey microSDXC kartlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Sandisk Extreme PRO UHS-I olarak adlandırılan bu kartın okuma ve yazma hızı, kullanıcıları ciddi anlamda tatmin edebilecek düzeyde. Saniyede 170 MB okuma hızı imkanı sunan microSDXC kartın, saniyedeki yazma hızı ise 90 MB. Bu kart sayesinde kullanıcılar, 4K çözünürlüklü videoları çok daha kolay bir şekilde kaydedip, sonrasında da izleyebilecekler. Bununla birlikte, uygulamaların telefonlara yüklenmesi de çok daha hızlı olacak. İşte Sandisk tarafından duyurulan  Extreme PRO UHS-I;

Sandisk Extreme PRO’nun 1 TB kapasitesi haricinde, 512 GB’lik farklı bir versiyonu daha olacak. 512 GB’lik versiyonunda okuma ve yazma hızları, 1 TB’lik versiyon ile aynı olacak. Şu an için ‘Yakında’ olarak duyurulan microSDXC kartın, en yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.

Bu kartı satın almayı düşünen kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir husus bulunuyor. Her akıllı telefon, tüm boyutlardaki microSD kartları desteklemeyebiliyor. Bu yüzden böyle yüksek kapasiteli bir microSD kart almadan önce, akıllı telefonunuzun bu kartı destekleyip desteklemediğini bilmeniz gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz