10 Nisan’da Açıklanacak Çılgın Bilgiler !

2 min


0

Bildiğimiz üzere uzay hakkında uzun zamandan beri bilim insanları çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle çığır açan teknoloji ışığında artık bilim insanları araştırmalarını daha sağlam bir zemin üzerinden yapabilmektedir. Böylece daha önce ortaya çıkmamış bilgileri gün yüzüne çıkararak ilginç anekdotlar ortaya koyabilecekler. Yapılan açıklamaya göre bilim insanları 10 Nisan günü kara delik ile alakalı çok ilginç ve önemli bilgiler paylaşacaklarını duyurdular.

Olay Ufku Teleskopu Projesinde çalışan astronomlar, 2 yıldır süren kara delik ile ilgili çalışmalarını paylaşacaklarını kamuoyuna duyurdular. Bu duyuru 10 Nisan günü yapacakları bir canlı yayın vasıtasıyla tüm dünyaya duyuracaklar. Canlı yayın ile birlikte eş zamanlı olarak: Şangay, Tokyo, Brüksel, Santiago, Washington ve Taipei’de basın toplantısı düzenleyeceklerini de duyurdular.

Bizler kara deliği teorik olarak bilmekteyiz. Muhtemelen bu bilim insanlarının çalışması, bizlerin karşısına ilk kez gerçek kara deliğin resmini ortaya koyacaktır.

Astronomların bu kadar iddialı bir açıklamada bulunmalarının sebebi de aslında 100 yıl önceki Einstein’ın kütle çekim yasasına dayanmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz