2 bin Tesla aracı batarya sorunu yüzünden geri gidebilir

3 min


0
1 Paylaşım

ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi, 2 bin’i aşkın tesla araçlarda bulunan hatalı bataryaların, yazılım güncellemesi ile düzeltilmeye çalışıldığı sebebi ile araçları geri çağırabilir.

Tesla, Çoğunlukla şirketin Otomatik Pilot sürücü yardımı yazılımının güvenli olmadığı konusunda yıllar boyunca çok fazla eleştiri yağmuru  ile karşılaştı. Reuters tarafından duyurulan yeni bir rapor ise Teslanın ilgilenmek üzere çok daha fazla güvenlik zafiyeti şikayetleri ile karşı karşıya olduğunu görüyoruz.

Tesla rahat yolu mu seçti ?

NHTSA, Tesla’nın  2 bin’in üzerinde Model S ve X araçlarında batarya hatası olduğunu belirten şikayetleri gözden geçirmeye aldı. Gelen şikayetlerde Tesla’nın bataryları değiştirmek veya tamir etmek yerine, söz konusu araçlardaki batarya yönetimini etkileyen bir Mayıs OTA yazılım güncellemesi yapmayı tercih ettiği iddia ediliyor. Bu güncellemenin bataryalardaki aşırı ısınma ve yangın ihtimalini azalttığı söylense de, otomobillerin performansını düşürdüğü tespit edilimiş durumda.

Yani Tesla’nın temel sorunu çözmek yerine kolaya kaçmasının, sürücülerin araçlarında verim ve şarj hızında düşüş sorunlarını aynı anda getirdiği dile getiriliyor. Geçtiğimiz zamanlarda Tesla otomobillerde çıkan yangınlar da göz önüne alınırsa, bu iddiaların son derece önem taşıdığını söylemek mümkün. Tesla‘nın ise konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapmadı.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
2
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz