20 Yıl İçerisinde Teknolojinin Geleceği Nokta

4 min


0

Teknoloji artık hayatımızın her yerinde vardır. O kadar hızlı gelişmektedir ki bu hızı takip etmekte zorlanıyoruz. 20 yıl önce var olan teknoloji ile şu anki teknolojiyi karşılaştırdığımızda arada uçurumlar olduğunu göreceğiz. Peki ya 20 yıl sonra teknolojinin durumu ne olacak hiç düşündünüz mü? Şimdi sizlere bilim adamlarının üzerinde çalıştığı ve 20 yıl içerisinde hayatımızda büyük ihtimalle var olacak bazı teknolojilerden bahsedeceğiz.

İlk olarak, görünmeyen bilgisayarlardan başlayalım. Giderek küçülen bilgisayarlar 20 yıl içerisinde görünmez bir hal alabilir. Görünmez bilgisayarları yalnızca doğal dilimiz ve dokunsal geri bildirimler ile kullanabileceğiz. Tabi gelişen yapay zeka ile bu durumun seviyesini tahmin etmek epey zor.

İkinci olarak, yaşlanma ile mücadele geliyor. Özellikle bayanların oldukça fazla ilgisini çekecek bu konuda bilim adamlarının ciddi çalışmaları bulunmaktadır. 2030’lu seneleri devirdiğimizde belki de yaşlanmayı ciddi anlamda önleyecek kremler geliştirilebilir. Bekleyip göreceğiz.

Üçüncü olarak, ilerleyen yıllarda dünyanın iklimini ilgilendiren jeomühendislik proje ve ürünlerini görebiliriz. Okyanus suyunun kalitesini arttıran cihazlar, yapay ağaçlar ve daha fazlası 2040’lı yıllarda hayatımızda muhtemel olabilecek teknolojiler arasında yer almaktadır.

Dördünce sırada ise kendi evinizde istediğiniz ürünü ürütme ve kullanmanızı sağlayacak bir teknoloji olan 3D yazıcılar bulunmaktadır. Bunun için yalnızca 3D yazıcıyı alacak ve daha sonra ayakkabı, takı ve daha neye ihtiyacınız var ise kendi isteğinize göre tasarlayıp yazıcıdan çıkartarak kullanabileceksiniz. Duyunca inanılmaz geliyor değil mi?

Son olarak ise gezegenler arası internet kullanımı olası gibi görünüyor. Mars ile Dünya arasında sağlanacak internet bağlantısı astronotların işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Bu ve daha fazla geleceğin teknolojisi üzerinde çalışılıyor. Bakalım yakın zamanda hangi teknolojiler ile karşılaşacağız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz