2018’in En Çok Satan Telefonları Açıklandı

3 min


1
1 Paylaşım, 1 Beğeni
2018 yılının en çok satan akıllı telefonları açıklandı. Apple’ın 10. yıl özel iPhone modeli iPhone X, tüm eleştirilere rağmen senenin en çok satan akıllı telefonu olamayı başardı.

Uluslararası araştırma şirketi Counterpoint Research, 2018 yılında global akıllı telefon pazarında ve dünyanın en büyük yerel pazarı olan Çin’de en çok satan akıllı telefon modellerinin hangileri olduğunu açıkladı. Apple’ın 10. yıl özel telefonu iPhone X, 2018 yılının en çok satan akıllı telefonu olmayı başardı.

Global akıllı telefon pazarına baktığımızda ilk üç sırada sırasıyla iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus yer aldığını görüyoruz. Bu noktada Apple’ın 2017 model iPhone serisini kolaylıkla söyleyebiliriz. İlk 10 telefon arasında 6 farklı iPhone modelinin yer alması, Apple için 2018 yılının hiç de kötü geçmediğini gösteriyor.

Çin’e baktığımızda ise yerel markaların net bir hakimiyeti göze çarpıyor. Çin’de en fazla satılan 10 akıllı telefondan 8’i yerel markalar tarafından üretilmiş durumda. Tüketicilerin şaşıracağı bir şekilde Huawei’nin hiçbir modeli ne global ne de Çin’de en çok satan akıllı telefonlar arasında yer almadı. Şirketin geniş bir ürün yelpazesine sahip olması, tek bir modelin öne çıkmasını engellemiş gibi görünüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz