2020 yılı bilgisayar pazarı düşüşte

3 min


0

Her 18 ayda bir iki katından daha fazla gelişen donanımlar, tüketicilerin ilgisini çekiyor. Fakat bu yıl küresel bilgisayar pazarı için bunları söylemek mümkün olmayabilir.

İstatikselin sonucu, küresel bilgisayar pazarında bu yıl üretim düşecek ve geçmiş yıllara oranla talepler de azalacak.

2020 yılında düşüşe geçebilir

Büyük firmalar, neredeyse her yıl yeni ürünlerini piyasaya sürerler. Bilgisayar pazarı içerisinde çeşitlilik ve üretkenlik sağlanmış olur. Ama yapılan tahminler, Coronavirüs sebebiyle bu yılki üretimin yüzde 3.4 oranında düşeceğini ön görüyor. En iyi ihtimal olarak

Corona virüsü sebebiyle Çin’de bulunan fabrikalarını geçici olarak kapatma kararı almıştı. Virüs sebebiyle ilk başta 9 Şubat’a ertelenen kapatma kararları, 9 Şubat itibariyle belirsiz bir süreye kadar ertelendi.

Corona virüsü etkisini artırır ve yayılmaya devam ederse, en kötü senaryoda pazar düşüşü yüzde 8.8 oranına çıkabilir. Bu durumda şirketler aylarca fabrikalarını kapatmak zorunda kalabilir. Çin ise bu durumdan en kötü etkilenecek ülke olacak.

Yayımlanan bir rapora göre, 2019 yılında satılan bilgisayarların toplam hacmi yaklaşık 396 milyon adetti. 2020 yılında bu hacmin 362 milyon ile 386 milyon arasında olması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz