2067’de Açılacak Tablet

2 min


0

Günümüzün dev teknoloji firmaları arasında yer alan Apple’ın cihazlarında farklı bir özellik bulunmaktadır. Diğer cihazlardan ayrılan bu özellik iphone ya da ipad gibi cihazlarda karşımıza çıkıyor. Buna göre cihazlarda oluşturulan şifreler unutulmamalıdır. Çünkü 6 denemeden sonra cihaz kendini kilitliyor ve her yanlış şifre girişimi üstüne cihazın açılması süresi uzuyor.

3 yaşındaki bir çocuk rekor bir kilitleme süresi elde etti. Tam 25.536.440 dakika yani yaklaşık 48 yıl boyunca cihazı açılamayacak duruma getirdi. Bu süreyi de günümüz tarihine eklediğimizde tam 2067 yapmaktadır. Yani cihazın 2067 senesinden önce açılması mümkün değildir.

Apple’ın cihazlarında bu özelliği kullanmasındaki mantık ise yanlış şifre girişimlerini cihazın tehdit olarak algılaması ve bu nedenle kendini kilitlemesidir.

Fakat apple bu tarz sorunlar için de bir çözüm geliştirmiş. Bu çözüme göre cihazı bilgisayara bağlayıp iTunes uygulamasının açılması gereklidir. Fakat buradaki önemli sorun cihazlarda yedeklemelerin yapılmasıdır. Eğer önemli verileriniz varsa ve yedek almadıysanız geçmiş olsun demekten başka çaremiz kalmıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz