21 Yıllık Oyun Rekoru Kırıldı !

2 min


0

Video oyun tarihinin en köklü FPS oyunu serilerinden biri olan DOOM, kuşkusuz oyun dünyasını az da olsa takip eden her oyuncunun hafızasına kazınmıştır. Dönemine göre muazzam oynanış mekanikleri ve bölüm dizaynlarıyla oyuncuları kendine hayran eden ilk oyun bu sefer bir kez daha gündeme geldi. Çünkü belirtilenlere göre 1998 yılında kırılan speedrun rekoru, tam 21 yıl sonra tekrardan kırılmış durumda.


DOOM serisinin en ünlü bölümü olan Hangar’ı 1998 yılında 9 saniyede bitiren Thomas “Panter” Pilger adlı oyuncudan sonra Shockblast nick’li oyuncu, geride bıraktığımız haftalarda aynı bölümü 8 saniyede bitirmeyi başardı. Oyunun genel speedrun rekorları belirli Aralıklarla kırılıyordu. Fakat bugüne kadar DOOM hayranları, Hangar bölümünün 9 saniyenin altında bitirilmesine imkân vermiyordu. Fakat Shockblast’ın kırdığı bu rekor, DOOM hayranları arasında son derece ses getirdi.

Speedrun videosunu izledikten sonra yapılmasının çok da zor olmadığını düşünebiliriz. Fakat belirtilenlere göre Shockblast, bu rekoru kırmak için çok uzun bir süre boyunca bölümü kare kare incelemiş uzun denemeleri sonucunda rekoru kırabilmiş.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz