30.000 Ön Sipariş Alan Volkswagen’in Elektrikli Aracı Seri Üretime Başlıyor

3 min


0
1 Paylaşım
Volkswagen’in ilk tam elektrikli seri üretim aracı olan ID 3’ün üretime başlanma tarihi belli oldu. Alman otomotiv devi, ID.3’ün bu yılın Kasım ayında seri üretime başlayacağını açıkladı.

Alman otomobil üretici Volkswagen, elektrikli araçların geleceğine çok inanıyor. Şirket, daha önce casus kameralara yakalanan %100 elektrikli hatchback modeli olan ID.3’ün seri üretimine bu yılın Kasım ayında başlayacağını açıkladı.

ID.3, Alman otomotiv devinin yeni geliştirdiği MEB platformundan çıkan ilk otomobil olma özelliği taşıyor. Tanıtıldığı 2016 yılından itibaren merakla beklenen elektrikli otomobil, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sonunda karşımıza çıkacak.

Amaç, önümüzdeki üç yılda 33 yeni model üretmek

Volkswagen Grubu, önümüzdeki üç yılda MEB platformuyla 33 yeni elektrikli model üretmeyi amaçlıyor. Volkswagen’in e-ulaşım departmanında yönetici olan Thomas Ulbrich, yaptığı açıklamada “ID.3, Kasım ayında seri üretime geçecek ve tıpkı orijinal Beetle ve Mk1 Golf gibi Volkswagen için yepyeni bir dönem başlatacak. Gelişim programında hiçbir aksaklık yaşamadık. 400 adetlik ön üretim ID.3 prototipleri bir süredir Avrupa genelinde testlere tabii tutuluyor. ID.3 ile Zwickau tesisimiz e-ulaşım için öncülük görevini icra etmeye başlayacak” dedi.

ID.3, daha üretime başlamadan 30 binden fazla ön sipariş almış durumda:

Avrupa’nın en büyük ve en verimli elektrikli otomobil fabrikası olarak gösterilen Zwickau’da üretilecek olan ID.3 için dönüşüm, 2018 yılında gerçekleşmeye başlamıştı. Zwickau, 2020 yılına kadar tamamen elektrikli araçlara odaklanmak istiyor. Bu yüzden tesiste şu anda 1.600’den fazla imalat motoru yer alıyor ve yeni bant teknolojileri kullanılıyor. Bu yeni bant teknolojileri, ilk aşamada günde 1.500 araca kadar seri üretim yapabilecek. ID.3, daha üretime başlamadan 30 binden fazla ön sipariş almış durumda.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz