Üç Süper Kütleli Kara deliklerin Çarpışması! NASA UYARIYOR

3 min


0
1 Paylaşım

NASA tarafından bir uyarı. “Üç kara deliğin çarpışacak olması hakkında açıklama yapan NASA, büyük boyutlardaki kara deliklerin çarpışmayla birlikte zorunlu olarak parçalanacaklarını” dile getiriyor. Bu bulduğunu emen ve boşluğa gönderen delikler, enerji patlamasına neden olacak.

Kara delik hakkında tehlike

NASA: Astrofizikçiler kara delik hakkında şimdiki teknoloji için sınırlı bir  bilgiye sahip oldukları için bu çarpışma hakkında kesin bildirim yapılamıyor. Süper kütleli kara deliklerin ise galaksinin ortasında olduğunu ve enerjisini toplamak için uzayda’ki her şeyi emdiğini biliyoruz, fakat bunların nasıl olduğunu tam olarak bilinmiyor ve açıklayamıyoruz.

3 kara deliğin çarpışması hakkında yapılan araştırmaların birçoğu yalnızca tahmin olarak kalıyor bu düşünceler oldukça negatif. Büyük sorun olarak adlandırılan mega kütleli kara deliklerin birbirine nasıl yakınlaşacağı bilinmiyor. Fakat, üçüncü kara deliğin oluşumunun diğer ikisinin birbirine kenetlenmesine sebep olacağı ve birleşmenin bu şekilde olacağı düşünülüyor.

Araştırmacılar normalde kara deliği bulmak için araştırma yaparken, süpriz bir sistem ile karşı karşıya kaldıkları için heyecanlandıklarını söylüyor. Kanıtlara göre, Mega kütleli kara delikleri büyüten bu üçlü düzen şuana kadar en büyük kanıt olarak sunuluyor.

Söz konusu düzen,” SDSS J084905.51 + 111447.2″ isimle biliniyor. makalenin yazarları arasında yer alan Mason ve Satyapal:” İkili veya üçlü kara delikler son derece nadir bulunuyor.” belirterek bu oluşumun ne kadar önemli olduğunun belirtiyor.

Fakat yine de bu olayı doğal olmadığını düşünmeyin. Bu düzenler galaksinin Bütünleşmesinden  ve nasıl geliştiğine kadarki birçok soruyu da cevaplandırıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz