ABD Ve İran Arasındaki Siber Savaş Sertleşiyor

2 min


0
1 Paylaşım

ABD ve İran arasında yaşanan büyük gerginlik, yapılan siber saldırılar ile daha da içinden çıkılmaz bir hale geliyor!

Washington Post’un söylediğine göre Petagon , geçtiğimiz günlerde Başkan Trump’tan aldığı onay ile İran’ın füze fırlatmalarını kontrol eden bilgisayar ağlarına siber saldırı düzenledi. Bu haber, İran’ın hava sahasını ihlal ettiğini söylediği ABD gözlem drone’unu düşürmesinin ardından geliyor.

Trump, drone saldırısına karşılık olarak İran’ın radar tesisleri, füze bataryaları ve diğer hedeflerine yönelik normal askeri saldırıları önce onayladı ve sonra geri çektirdi. Ancak Post’un söylediğine göre düzenlenen siber saldırı bir zamandır hazır olarak beklenmekteydi.

Siber savaş ve siber casusluk yeni olaylar değil ancak bu alandaki etkinlikler, Rusya’nın 2016 ABD Başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları ve 2020 seçimlerine müdahale endişesi ile beraber haberlerde öne çıkmaya başladı. Başka öne çıkan haberler arasında 2015 yılında Ukrayna’nın elektrik sisteminin bir parçasının Rusya tarafından gerçekleştirilen siber saldırılar ile kapatılması bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz