ABD,Sürüş Araştırmaları İçin 3 Eyalette 30 Milyon Dolar Dağıttı

3 min


0
1 Paylaşım

araçlar, zamanımızda birçok araştırmanın ana konusu durumuna gelmiş durumda. araçların geleceğine inanan ülkeler de yatırım desteklerine hız kesmeden sürdürüyor. ABD, Ulaştırma Bakanlığı vasıtasıyla otonom sürüş sistemleri için  Michigan, Ohio ve Virginia’da hibe desteği sunacak.

ABD, otonom araçlar için verdiği maddi desteklere bir yenisini daha ekliyor. Michigan ve Ohio, 7,5 milyon dolar hibe alırken Virginia için bu para 15 milyon dolar olarak açıklandı. Michigan’ın aldığı hibe, çeşitli ortaklara genel olarak otonom araç teknolojisini test etmeye ve araştırmaya devam etme konusunda destek olacak.

Michigan Üniversitesi ve The American Center for Mobility, araştırmada yer alıyorlar.Buna ek olarak Michigan Mobility Collaborative, otonom araç sistemlerinin güvenliğini değerlendirmek için bir süreç geliştirmeyi düşünüyor.

kırsal bölgelerdeki yollarda da çalışmalar sürecek

Ohio’da alınan desteklerin kırsal bölgelerdeki yollar için otomatik sürüş projelerinde kullanılacağını söyledi. Eyaletteki Ulaştırma Araştırma Merkezi, kırsal alanlara yönelik teknolojilerin kullanılmasından sorumlu olacak. DriveOhio da genel olarak yeni projelerine odaklanacak.

Virginia’da, 15 milyon dolar iki proje için kullanılacak. Birincisi, otonom arabaların normal bir ortamda nasıl iletişim kurduğu ve etkileşime girdiği üzerineyken ikincisi ise kamyonlar için otonom sistemler üzerine odaklanacak.

Ücretler hakkında konuşan Virginialı ABD senatörü Mark Warner, “Yeni teknolojilerde ve özellikle otomatik sürüş sistemlerinde, ilk seferinde güvenliği sağlamak önemlidir” şeklinde konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz