Açık Kaynaklı Yapay Zeka Projeleri

3 min


0
1 Paylaşım

IBM kısa süre önce, tıbbi araştırmacıların kanserle savaşmasına yardımcı olabilecek üç yapay zeka aracı geliştirdi.

Şimdi, şirket üç aracın tümünü açık kaynak yapmaya karar verdi; yani bilim adamları, istedikleri zaman araştırmalarında ZDNet’e göre bunları kullanabilecekler. Araçlar, kanser ilacı gelişim sürecini kolaylaştırmak ve bilim insanlarının yeni yayınlanan araştırmaların zirvesinde kalmasına yardımcı olmak için tasarlandı, bu nedenle, eğer yararlı olurlarsa, boru hattından öncekinden daha hızlı bir şekilde daha fazla kanser tedavisi gelmesi anlamına gelebilecek.

Bu yapay zeka projelerinden birincisi; PaccMann, basın açıklamasına göre, bileşiklerin farmasotik antikanser ilaçları olup olmayacağını tahmin etmek için pahalı tahmin çalışmalarından bazılarını alarak, derin öğrenme algoritmaları kullanıyor. Daha sonra, sahadaki önemli güncellemeler için tıbbi dergileri otomatik olarak ayrıştıran ikinci proje, INTERACT ve doktorların bireysel hastaların ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakım sağlamalarına yardımcı olan üçüncü proje ise PIMKL var.

IBM, “Amacımız, endüstrileri ve akademileri bir gün yeni tedavilere ve tedavilere yardımcı olabilecek potansiyel bilgiyle donatmak için kanser anlayışımızı derinleştirmek” dedi.

IBM’in bu alandaki 3 yapay zeka projesini merakla bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz