Akıllı Pijamalar

2 min


0

Teknolojinin gelişimini şaşkınlık içerisinde takip etmekteyiz. Şimdi duyacağınız habere kulak kesilin. Artık akıllı pijamalar var. Evet yanlış duymadınız akıllı pijama diye bir ürün var. Peki nedir bu akıllı pijama? Ne işe yarar?

Bu pijamaların amacı siz uykuya daldığınız zaman ne kadar iyi uyuduğunuzu size analiz ederek söyleyebiliyor. Bu yüzden gece boyunca düzenli olarak devam eden kalp atışlarınızı, nabzını ölçerek size gece uykunuza dair istatistiksel bilgiler veriyor.

Pamuklu bir pijama olan bu yeni teknolojinin içerisinde bir takım sensörler mevcuttur. Toplamda 5 adet sensör dikilir. Pijamanın içine dikilen bu sensörler sizin pijamanızı makinede yıkamanıza engel değil. Her sensörün farklı bir görevi vardır. Biri solunum hakkında bilgi verirken bir diğeri kalp atışınız hakkında bilgi vermektedir.

Şu an hala deneme aşamasında olan akıllı pijamalar, ilerleyen zamanlarda hastanelerde hastaların durumunu takip etmek için de kullanılabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz