Alışkanlıklarınızı Değiştirecek Proje: ATAGÜÇ

5 min


0

Teknoloji dediğimiz kavram sanılanın aksine tek bir kelime değil, birçok farklı alanın yekpare biçimde özetleniş şeklidir. Bu alanlardan biri, belki de en önemlisi siber güvenliktir. Günümüzde artık kılıç, kalkan savaşları değil siber savaşlar ön plandadır. Yapılacak saldırılar fiziki olarak değil siber olarak gerçekleştirilmektedir. Bu da siber güvenlik alanında önemli çalışmaları gerekli kılmaktadır.

Yakın zamanda ülkemizde meydana gelen Garanti bankası, Türk Telekom gibi önemli şirketlerin alt yapılarına zarar verilmeye çalışılması ve sorun teşkil eden tüm saldırılar siber saldırılardı. Ve bu saldırılara kısa zamanda güçlü karşılıklar verebilmek önemlidir. Lakin burada daha da önemlisi güvenlik konusunu es geçmemektedir. Ne kadar güçlü siber ataklar yapabilirseniz yapın güçlü bir savunmanız yoksa zarar görmeniz kaçınılmazdır.


Bu noktada size bir Türk bilişim firmasından bahsedeceğim. BBS Bilişim Teknolojileri 8 yıldır ar-ge çalışmalarını yaptığı ve geliştirdiği bu siber güvenlik yazılımıyla Dubai’de ödül almıştır. Yazılımın adı ATAGÜÇ.
ATAGÜÇ dünyada ilk ve tek olan bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sistemin veri tabansız çalışabilmesidir. Bir veri depolama ve güvenli veri transferi yapabilmenizi sağlayan sistem, veri tabansız olma özelliği ile siber saldırıların %95’ini otomatikman deaktif pozisyona düşürmektedir. Geriye kalan siber saldırıları ise yazılım mimarisindeki sistemler ile pasif pozisyona düşürmektedir. Bu sayede sistem tamamen güvenli hale gelmektedir.
Bünyesinde birçok özelliği barındırmasıyla birlikte bazı özellikleri şunlardır;
– Şifreli bağlantı paylaşım özelliği,
– Veri kaybına son vermesi,
– Bilgisayar ve diğer cihazlarınızı veri yükünden kurtarması,
– Hiçbir üçüncü parti yazılıma gerek duymaması,
– Yüksek maliyetli IT çözümlerinden sizleri kurtarması,
– Virüslü dosyaların verilerinize zarar vermesini engellemesi,
– %100 mobil uyumlu olması,
Ve daha yüzlerce özelliği bulunmaktadır.
Ülkemizde bir bilişim firmasının bu denli bir çalışmayı, ürüne dönüştürmesi ve Dubai’de ödül alarak başarısını taçlandırması bizleri de onure etmiştir. Başarılarının devamını diliyor, bundan sonraki haberlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz