AMD İşlemciler, Intel’in Peşinde!

3 min


0
1 Paylaşım

AMD ve Intel arasındaki rekabet, 12 yıldır hiç bu kadar Kızışmamıştı; kullanım oranları hiç bu kadar yaklaşmamıştı!

AMD’nin Ryzen 3. Nesil işlemcileri ve Navi grafik kartları ile parlak günler geçirdiği artık bir sır değil. KitGuru tarafından açıklanan popüler CPU benchmark aracı PassMark istatistiklerine göre AMD, Intel’e karşı piyasa payı kazanmış durumda. Net olarak belirtilirse, 2019 üçüncü çeyreğinde AMD, %32 piyasa payına ulaşırken, Intel %68’e düştüAncak bu bilginin satılan işlemci sayısını içermediğini belirtmekte de fayda var.

AMD’nin, bu alanda çok daha yüksek bir paya sahip olduğu tahmin ediliyor. İstatistik, sadece PassMark ile benchmark’a giren işlemcileri içeriyor ve büyük bir çoğunluğun bu tür bir aracı kullanmadıkları tahmin edilebilir.Yine de bunun anlamı, bu araçları kullanan kişilerin, yani uzman kabul edilen PC kullanıcılarının, artık daha hızlı bir şekilde AMD’ye geçiş yaptığı oluyor. Bunun muhtemelen bir sebebi de, her ne kadar intel kabul etmese de, AMD Ryzen 9 3900X‘in Intel Core i9 9900K’dan daha güçlü olması muhtemel.

AMD ve Intel, 2007’den beri hiç bu kadar yakın bir konumda olmamışlardı. Ayrıca AMD Ryzen Threadripper 3. Nesil’in bu yılın ilerleyen dönemlerinde satışa sunulması ile farkın daha da azalması kimse için sürpriz olmayacak


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz