Android kullanıcıları Yine Reklamlarla Başı Dertte

3 min


0
1 Paylaşım

Geçtiğimiz günlerde Google Play Store’da tespit edilen kötü niyetli yazılımlar hızlıca siliniyor. Fakat, bütün önlemlere rağmen yazılımların onay sürecinden geçmiyor bu kötü yazılımların işini bir hayli kolaylaştırıyor. ESET’in güvenlik araştırmacıları, reklam göstererek para kazanan kişilerin yazılımlarını buldu. Geçmişten bugüne kadar olan  7 milonu aşkın indirme ile  42 uygulama andorid kullanıcılarının rahatını bozuyor.

Reklam Virüsleri Çok sayıda uygulamaya bulaştı

Google ve Facebook gibi çeşitli uygulamaları ikizleyen zararlı yazılımlar dış pencereden bakıldığında normal bir uygulama olarak  görünüyor Ama kullanıcı bu yazılan programı indirdiği zaman cihazın ekranında rastgele reklamlar gösterilmeye başlanıyor. Yazılımın kısa yolları kendiliğinden silindiği için silmek biraz daha zorlaşıyor. Telefonlar konusunda pek deneyimi olmayan bir android kullanıcısı bu yazılımı yüklediyse, reklamlar ile cebelleşmek zorunda kalıyor.

5 milyondan fazla inen Video Download Master, ve her biri 500 binden fazla kez indirilen , SaveInsta ve Tank Classic uyglamaları da yer alıyor . Google tiksindirici reklam virüsleriyle kullanıcıları mağdur eden bu yazılımların çoğunu kaldırmış olsa da, araştırma görevlileri hala hayatı sürdürebilen zararlı yazılımların bulunduğunu belirtiliyor. Bu virüslerin kaynağının Öğrenci olabileceğini söylüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz