Apple, iTunes’dan Desteğini Çekmeyi Düşünüyor Olabilir

3 min


0
1 Paylaşım

iTunes, uzun uzun yıllardan beri çoğu Mac ve PC kullanıcısının medya yürütücüsü olmayı sürdürüyor. Ancak bugünkü dijital ortam, iTunes’un çıktığı 2001’dekinden çok farklı ve iTunes ile Apple’ın yolları ayrılmak üzere olabilir.

Apple geliştiricisi Steve Troughton-Smith, macOS’a yönelik kendi başına çalışan Music ve Podcasts programlarının yolda olduğuna dair işaretler bulduğunu söylüyor. Bu, en azından Mac için iTunes’un farklı parçalara bölünmesi anlamına gelebilir. Apple’ın telefondaki TV programını elden geçirdiğini biliyoruz ve iTunes filmlerini ve dizilerini masaüstünde de buraya ekleyebileceğini düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER Sürücüsüz Golf’ler yollara çıkıyor
Troughton-Smith, söylentilere şüpheyle bakmamız gerektiğini bizzat kendisi söylüyor. Ancak şişkin hale gelmiş ve eski görünümlü iTunes’u bir kenara bırakmak Apple için yerinde bir atılım olabilir.

Bu arada Apple Music’in etkin bir çizgi yakaladığı, Wall Street Journal’a göre ABD’de Spotify’ı geçtiği belirtiliyor. Global piyasada geride olsa da, Apple Music’in şu sıralar daha süratli büyüdüğü belirtiliyor.

Apple, macOS’taki medya uygulamalarını gerçekten değiştirmeyi planlıyorsa, 3 Haziran’daki programa yoğunlaşan WWDC etkinliğinde bu hususta yeni bilgiler edinme fırsatımız olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz