Apple: Spotify, Ücretleri Abartıyor!

2 min


0

Apple’ın App Store kurallarına isyan edenlerin başından gelen Spotify, mart ayında dev firmayla bir tekelcilik davası açmıştı. Apple’ın dijital satın almaların neredeyse tamamından %30’luk kesinti yaptığı biliniyor.Bununla birlikte Apple’a göre Spotify, bu kesintinin yüzünden zam yapmak zorunda kaldığı iddiasını fazlasıyla abartıyor. Bunun nedeni ise, Spotify’ın 100 milyon üyesinin sadece 680.000’i için App Store ücreti ödemesi. Üstelik Apple, tekrarlayan üyelikler için sadece %15 kesinti yapıyor.

Spotify, sadece 2014 ve 2016  arasında Apple’ın hizmetleri üzerinden Premium üye almıştı.Bir farklı deyişle  bu tarihler sonrasındaki üyelerin hiçbirinden %30’luk kesinti yapılmıyor. Ancak Spotify, diğer birçok firma gibi %30’luk kesintinin App Store’dan vazgeçmesine yol açtığını söylüyor.Buradaki daha önemli bir sorun, firmaların Apple’ın uygulama içi satın alma sistemi üzerinden hizmet sunmasının maddi olarak pek mümkün olmaması. Bu durumda, hizmetlerin farklı bir sayfa üzerinden sunulması anlamına geldiğinden, kullanıcıların da ek adımlarla uğraşması anlamına geliyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz