Apple Watch’un 87 Yaşındaki Kadına Yardımı

3 min


0

Teknoloji devi olan Apple’ın donanımlı  saati apple watch, 87 yaşındaki bir kadının geçirdiği bir trafik kazasını çocuklarına bildirdi.

Giyilebilir teknolojik devletlerinin son yıllarda popülerliğini attırdı. Akıllı saatler ve akıllı bilekliklerde bulunan pek çok özellik, artık bu cihazlar önemli bir gereç  olduğunu  rahatlıkla ortaya koyabiliyor. Özellikle de apple akıllı saatlerine pek çok özelliği aktarmış durumda. Apple watch kullanıcıları doğrudan akıllı saatleri kullanarak sesli görüşme bile yapabilecek kadar donatıldılar. Yaşanan son olay ise apple watch’un bir kaza anında ne kadar yardımcı olabileceğini gözler önüne serdi.

Amerika Birleşik Devletleri’ nin Maine şehrinde yaşayan 87 yaşındaki Dotty White, hafif yaralanmalı bir trafik  kazasına karıştı. Yaşanan trafik kazasının sonrasında yetkililere haber vermek isteyen White,akıllı telefonunu aradı ancak yaşanan olayın etkisiyle telefonunu bulamadı. Ancak Whiten’ın akıllı telefonuna ulaşmasına gerek yoktu. Çünkü sahip olduğu apple watch yaşanan bu trafik kazasını sert bir düşme olarak algılamıştı. Bu algılama doğrultusunda da ilk olarak yardım ekipleri ,ardından da aile üyeleri yaşanan trafik kazasından haberleri olmuştur.

Yaşadıklarını anlatan White, akıllı saatin hem oğlunu hem de kızlarına  mesaj atarak durumu bildirdiğini söyledi. Bu sayede çocuklarının bu olaydan haberdar olduğunu söyleyen White,bundan sonra başına daha kötü bir şey gelirse akıllı saatinin bu durumu çocuklarına bildireceğini içinin rahat olduğunu açıkladı


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz