Apple’ın iPhone 11 Lansman Videosunda Microsoft’u Trollediği ‘Mavi Ekran’

3 min


0
1 Paylaşım

Apple’ın dün akşam saatlerinde düzenlediği iPhone 11 lansmanı için hazırlamış olduğu genel tanıtım videosunda bir sürpriz yumurta keşfedildi.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın dün akşam vakitlerinde Steve Jobs Theater’da düzenlediği etkinliğin yankıları sürmeye devam ediyor. Apple, dünkü etkinliklerinde yeni ürünlerini tanıttı ve bununla da yetinmedi. Şirket, eş zamanlı olarak ürünlerine ait tanıtım videolarını da yayınladı ve bazı tanıtım videoları, ürünlerin kendisinden daha çok ses getirdi. Apple’ın, dün akşam düzenlediği etkinliğinin tamamı için hazırladığı bir tanıtım videosu diğerlerinden daha çok konuşuldu. Bunun sebebi teknoloji devinin, yeni iPad modelini çok satan dizüstü bilgisayarlarla kıyaslarken araya sıkıştırmış olduğu bir sürpriz yumurtaydı. isterseniz ilk olarak Apple’ın “Apple Event in a flash” isimli videosunu alttan izleyebilirsiniz.

Videonun “1:24” anına geldiğinizdeyse bir an için karşınıza çıkan ve kaybolan, Windows işletim sisteminin evlerden uzak hata sesini duyacaksınız.

“Bu sadece bir fikir. Ama videoyu durduracak Hardcore Apple hayranları için burada bir çeşit ‘sürpriz yumurta’ mesajı olması güzel olabilir.” ibaresinin yer aldığı mavi ekran görüntüsünde, sadece 0 ve 1 rakamlarından oluşan bir “ASCII” mesajının yer aldığı açıkça gözüküyor. Burada yer alan ASCII mesajı çevrildiğinde Apple’ın aslında şunları söylediği anlaşılıyor;

“Bunu çevirmek için zaman ayırdınız mı? Sizleri seviyoruz.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz