Ay Habitatı Kendi Kendine Yetebilecek Mi?

2 min


0
1 Paylaşım

Porto Riko’dan bir uzay girişimi olan Instarz, 2020’lerin sonlarında kendi kendine toplanan, kendi kendine yeten bir Ay habitatı başlatmayı planladığını açıkladı.

Şirket bir prototip geliştirmek için hala para topluyor, ancak artırılmış gerçeklik simülasyonu, şirketin Luke Skywalker’ın Tatooine’deki çocukluğunu belli belirsizce andıran Remnant adlı bir uzay kulübesi vizyonunu ortaya koyuyor. Instarz, ay barınağında, NASA’nın Ay’da bir insan yerleşimi kurma planının bir parçası olacağını umuyor.

Instarz, bina inşa etmeyi planlıyor tamamen kendine yeten ve kendiliğinden yerleşen bir ay habitatı olması nedeniyle, astronotların Ay’a ulaştıklarında çadırlarını atma konusunda endişelenmeleri gerekmeyecek.

Remnant, basın açıklamasına göre, yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışan kapalı döngü yaşam destek sistemleri aracılığıyla, bir seferde 12 aya kadar sekiz astronotu destekleyebilecek. Temel olarak, şirket mürettebatçıların Ay’dan eve dönmeden herhangi bir malzemeye ihtiyaç duymadan yaşayabilmelerini istiyor.

Her şey plana göre giderse, Instarz, 2020’lerin sonunda Remnant’ı fırlatacağını ve bununla birlikte parçalanıp, beş metrelik bir ticari fırlatma aracına sokacağını söylüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz