Bazı Startup’lar

3 min


0

Startup; dilimize çevrilmiş hali ise girişim, yeni projedir. Teknolojinin gelişmesi, yatırımcı sayılarının artması, kuluçka merkezlerinin ilgi görmesi startupların artmasına sebep olmuştur. Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında her gün yüzlerce yeni proje üretilmektedir. Özellikle bazıları dünya çapındaki yatırımcılardan destek alması halinde ciddi yerlere gelmektedir.

Yapılan kapsamlı bir araştırmada ABD’den başlayıp birçok farklı ülkeler incelenerek en iyi ve başarılı startup derlemesi yapılmıştır. Bunu da bir startup100 listesi oluşturarak, meraklılara duyurmuşlardır.

Bizde sizin için önemli bazı startupları derledik. Haydi başlayalım:

  • Insider: önemli markaların ileri düzey optimizasyon ile segmentasyon yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu startupa göre machine learning algoritmaları kullanılarak müşterinin 1 hafta içerisinde ürün alma potansiyeli değerlendirilir. Bu potansiyeller raporlanarak her ay satın alma eğilimine sahip potansiyel müşteri tespiti yapılır. Bu sistemi kullanan dünyaca ünlü markalar arasında; Dominos, Toyota, Fiat ve daha birçok ünlü marka bulunmaktadır.
  • Fitwell: yerli bir proje olan fitwell’in merkezi Londra’da yer almaktadır. Amacı sağlıklı ve fit görünmek isteyen bireylere bu hizmeti kaliteli bir şekilde sunmaktır.
  • Englishninjas.com: İngilizce öğrenmek hemen hemen herkesin istediği lakin düzenli olarak üstüne düşemediğimiz için akıcı bir şekilde konuşamadığımız bir dildir. Fakat İngilizcenin bir dünya dili olması öğrenmenin gerekliliğini son derece arttırmaktadır. Englishninjas anadili İngilizce olan eğitmenlerden kişilerin internet üzerinden İngilizce öğrenmesini kolaylaştıran ve alanında son derece başarılı kabul edilen bir startup konumundadır.

Şimdilik bu 3 startupı sizlere duyurmuş ve tanıtmış olalım. Startup100 listesinden diğer projeleri de görebilir ve inceleyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz