Boston Dynamics, 10 Robo Köpeği İle Tır Çekti

2 min


0
2 Paylaşım

Birkaç yıldan beri Boston Dynamics, giderek daha karmaşık bir dizi robot geliştiriyor. İnsansı botu Atlas’ın ağaçların içinde geri tepme ve koşmahareketi gösterdiği halde , Handle adındaki daha çevik tekerlekli bir model ise merdivenlerden ve hareketli kutulardan atlıyor .

Bu inanılmaz yeniliklere rağmen, Boston Dynamics hala esasen gerçek bir ticari kolu olmayan bir araştırma ve geliştirme şirketi olarak kaldı. Şirket son birkaç yıldır, daha büyük ölçekli üretim için açıkça tasarlanan robot köpeği SpotMini ile bu ticari boşluğu doldurmaya çalışıyor .

Şimdi ise Boston Dynamics SpotMini’nin gücünü göstermek için bir video yayınladı.

SpotMini robotlarının gücünü ve potansiyelini gösteren video, bu botlardan 10 tanesini bir kamyoneti bir park yerine çekti. Bu robotların birçoğunu birlikte çalışırken ilk defa görmemizin yanı sıra, video onların etkileyici çekme gücünü vurguluyor. Bir kızak köpeği ekibine benzeyen bu video, hala bu robotların hangi ticari amaçlar için kullanılacağının henüz belli olmadığını gösteriyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Batuhan SARI
Batuhan Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz