Bu Cihaz, Zihninizi Okuyarak Sizi Rahatlatıyor

2 min


0

Sakinleşmek ya da Kendinizi meditasyon ile rahatlatmak  için kullandıkları çok farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de MUSE isimli cihaz beyinin dalgalarını gerçek zamanlı incelemesini yaparak, dinlenmek için harcanan zamanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Etrafımızdaki herşeyin dijital dönüşüme uğradığı zamanımızda, meditasyonun da bundan pay almaması beklenemezdi zaten. Uzmanlar, meditasyonun beden sağlığımızı güçlendirdiğini belirtiyor.

insanların ‘düşüncelerini okuyarak’ onları sakinleştiriyor. Kullanıcılara klasik rahatlama çözümlerinden kıyasla çok daha farklı bir deneyim sunan Brain Sensing Headband isimli cihaz, beyin dalgalarını elektriksel yolla ölçen EEG yöntemini kullanıyor.

Beyin dalgalarının önline inceleme yaparak meditasyon yolculuğunda size yol gösterirken cihaz, iOS (11.0 ve üzeri) ve Android (5.0 ve üzeri) platformundaki Muse uygulaması ile birlikte çalışan. Yazılım içinde yağmurdan deniz dalgasına, kuşlardan kozmik seslere kadar pek ses seçeneği bulunuyor.

Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı desteğine sahip. Bu ilginç meditasyon yöntemini deneyimlemek isteyen kişilerin yaklaşık 873 TL gibi bir parayı gözden çıkarmaları gerekiyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz