Cam Dünyaya Hoşgeldiniz

3 min


0
2 Paylaşım

Gelecekte teknoloji ile alakalı nasıl gelişmeler olur bilemiyoruz. Bu konuyla alakalı bir tahminde bulunmamız da oldukça zor. Çünkü teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki tahminlerimizin ötesinde sonuçlarla karşılamamız muhtemeldir. Şimdi size gelecekte akıllı camlar nasıl olacak biraz simüle edelim. Yaslanın arkanıza ve yazılanları zihninizde canlandırın.

Sabah uyandınız ve cam tabletinizi aldınız. Gelen tüm mail ve mesajlarınızı dolap camınıza yansıtarak dev ekrandan incelediniz. Daha sonra giyeceğiniz kıyafetin uyumunu dolap camınız üzerinden yaptınız. Hazırlanıp arabanıza bindiniz. Arabanın ön göğüs kısmı tamamıyla cam. Tabletinizden istediğiniz müziği oraya aktararak cam ekrandan müziğinizi açtınız. Camdan çok güneş geldiği için sadece parmağınızı camda biraz hareket ettirerek hafif koyulttunuz camı.

Okul ya da iş yerindeki panolarınız tamamıyla camdan oluşuyor. Geldiğinizde tüm duyuruları ekrandan görebiliyorsunuz. Cam tabletinizi masanızın üzerindeki yerine koydunuz da otomatik tüm sunularınız masanıza yansıyor. Böylelikle kalem kağıt sayfası da kapanmış oluyor. Her şey dijital artık.

Hastanelerde, okullarda, şirketlerde nerede olursanız her yeri cam hayal edin. Herhangi bir nesne ya da çanta taşımanıza gerek yok. Dünyanız artık dijital.

Hayal edince biraz farklı gelmiş olabilir. Ama bu teknoloji hiç de uzak görünmüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz