CES 2020’de Bazı Yeni Teknolojik Ürünler

4 min


0

Dünya’nın en büyük teknoloji fuarlarından olan CES 2020, yeni teknolojilere kapılarını araladı. Birçok alanda yeni teknolojilerin tanıtıldığı CES 2020’de ilgi çeken bazı proje ve ürünleri sizler için derledik.

  • Akıllı Kedi Kumu Kutusu: Yapay zeka kullanılarak geliştirilen “Lulupet”, evinde kedi besleyenler için güzel bir ürün. Ces 2020’de onur ödülü alan ürün, üzerindeki sensörler sayesinde kedinizin dışkısını inceleyerek kedinizin sağlığından emin olmanızı sağlamaktadır. Bu ürün kedinizin de çok hoşuna gidecektir.

  • Alexalı Duş Başlığı: Genelde düşündüğümüz konu hakkındaki güzel fikirler duştayken aklımıza gelir. Birileri teknolojiyi kullanarak bunu işe yarar bir hale getirmiş. Duş alırken aklınıza gelen fikirleri unutmamanız için duş başlığına söyleyin ve o sizin için kaydetsin. Kulağa enteresan geliyor değil mi? Ayrıca istediğiniz şarkıları da çalma özelliğine sahip. Artık karar sizin.

  • Horlamayı Engelleyen Yastık: Çoğu insan gerek bazı rahatsızlıklarından dolayı gerekse yorgunluktan dolayı horlayabilir. Tenmids bu konuya farklı bir bakış açısı getirmiş. Firmanın ürettiği yastık siz horladığınız zaman sizin başınızı çevirebiliyor. Ya da yastık kendi yüksekliğini ayarlayarak horlamanızı engelleyebiliyor.

  • Giyilebilir Subwoofer: Bassme giyilebilir subwoofer ile teknolojiyi biraz daha ileriye taşımış gibi görünüyor. Oyun oynarken göğsüne taktığınız subwoofer ile anlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

CES 2020’de daha birçok farklı alan ve dalda tanıtılan yeni teknolojik ürünlerden birkaçını sizlere sunduk. Aslına baktığınızda basit fikirlerden çıkan güzel ürünler. Sizde aklınıza gelen fikirleri not etmeyi unutmayın. Kim bilir bir gün sizin fikrinizde bir ürüne dönüşebilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz