Chrome 82 ile Bir Dönem Sona Eriyor

2 min


0

Chrome, internetin önemli parçalarından birine olan desteğini Chrome 82 itibariyle kesmeyi planlıyor!

Google geliştiricileri, sürpriz sayılabilecek bir kararla web tarayıcısı Chrome’daki FTP desteğinin sonlanacağına dair bir belge yayınladılar. Chrome 82’den itibaren FTP bağlantısı özelliği tarayıcıda bulunmayacak (şu anki sürüm Chrome 76).

Google, FTP desteğini sonlandırmasının bir şeyi değiştirmeyeceğini, çünkü her platformda “daha yetenekli” FTP istemcilerinin bulunduğunu düşünüyor. Google’ın FTP desteğini kesmesiyle Opera ve Vivaldi gibi tarayıcılar da FTP adreslerine bağlanmakta sorun yaşayabilir. Firefox, Edge, Safari ve Internet Explorer’ın tamamı, şu an FTP adreslerine bağlanabiliyorlar ancak gelecekte Google’ı takip edip, FTP desteğini kesip kesmeyecekleri bilinmiyor.

FTP desteğinin çekilmesinin ardından herhangi bir ftp:// bağlantısına tıkladığınızda, sisteminizde bu URL’leri yönetebilen bir program yüklüyse, bu program açılacak.

Chrome daha önce FTP üzerinden alt-kaynakları çekmeyi ve işlemeyi durdurmuştu. Bu yüzden yapılacak değişikliğin yeni uyumluluk sorunları riskinin düşük olduğu düşünülüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz