Çinde Üretilen Dünyanın En Uzun Elektrikli Otobüsü !!!

3 min


0

BYD firması yetkilileri tarafından tanıtımı yapılan K12A adlı elektrikli otobüs modelinin şimdiye kadar üretilen en uzun elektrikli otobüs modeli olduğu duyuruldu.

Çin dünyanın en uzun elektrikli otobüsünü tanıttı!
Çin merkezli BYD firması, çok fazla tanınmasa da aslında toplu taşıma araçları konusu ile ilgili çoğu projeyi hayata geçirmeyi başarmış. Elektrikli otobüs üretimi konusu ile ilgili daha önce yaptığı projeler ile büyük deneyime sahip olduğu bilgilerine ulaşılan firma en uzun elektrikli otobüs olarak tanıttığı K12A modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor.

BYD tarafından tanıtılan K12A modeline ait verilen bilgilerde; 27 metre uzunluğuna sahip olan bu modelin 250 yolcu taşıma kapasitesine sahip olduğu belirtilirken, modelde iki adet körük sisteminin bulunduğu ve otobüsün maksimum 70 km/s hıza ulaşabildiği ifade ediliyor. Yolun durumuna göre tekerlere aktarılan çekiş gücünün değişebildiği belirtilen K12A elektrikli otobüs modelinin iç dizaynı diğer otobüs modelleri ile pek farklılık göstermiyor.

 

27 metre uzunluğu ile en uzun elektrikli otobüs modeli olarak tanıtılan K12A adlı bu dev araç uzunluğu ile ön plana çıkmayı başarırken,  tek şarjla 300 km mesafeyi katedebiliyor.

Çin elektrikli otobüs sayısını artırmaya kararlı
Yaşadığı hava kirliliği problemleri ile sürekli gündemi meşgul eden Çin, elektrikli otobüslere yaptığı büyük yatırımların sonucunda elektrikli otobüs sayılarını artırarak insanları toplu taşımayı kullanmaya teşvik etmenin çabası içerisinde. Hava kirliliği probleminu çözüme ulaştırmak için alternatif çözüm arayışları içerisinde olan Çin, bir taraftan elektrikli otobüslerin üretiminin artırılmasını teşvik edecek çalışmaları sürdürürken, bir taraftan da tabiata zarar vermeyen teknolojileri destekleyip diğer ülkelere örnek bir tablo çiziyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz