Civilization 1’i Excel Üzerinde Oynayın!

2 min


0
1 Paylaşım

Civilization’ın bir gün Excel üzerinde çalışacağı aklınıza gelir miydi?

Grafiklerin neredeyse hiçbir anlama sahip olmadığı eski strateji oyunlarını seviyor ve muhtemelen hiçbir oyuna giremediğiniz ofisinizde onları tekrar yaşamak istiyorsanız, sizin için iyi bir haberimiz var: Civilization‘ın Microsoft Excel üzerinde çalışan bir sürümü ortaya atıldı.

Eğlenceli bir şekilde [Cell]ivization olarak adlandırılan bu oyun, bir iş tablosu üzerinde çalışıyor ve orijinal oyunun iki oyuncu desteği, kamerayı ve üniteleri hareket ettirebilme, kendi özelliklerine sahip çeşitli ünite tipleri oluşturma gibi temel özelliklerini barındırıyor. Ayrıca “fog of war” da bu özelliklerin arasında yer alıyor.

Geliştirici s0lly, oyunu “bir hafta civarında” bir sürede, kısa bir süre önce tamamlanan OLC CodeJam 2019 bünyesinde geliştirdiğini söylüyor. Bu etkinlik için konu “yıkım” idi.

Eğer erken 90’ların strateji oyunlarını Excel çalışma tablosu formunda tekrar yaşamak istiyorsanız, oyunu https://s0lly.itch.io/cellivization sitesinden indirebilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz