Cloudflare 8Chan’dan Desteğini Çekti

3 min


0
2 Paylaşım

İnternet hizmetleri sağlayıcısı Cloudflare, geçtiğimiz gün bir blog gönderisi paylaşarak 8chan isimli siteye olan desteğini sonlandırdı. Geçtiğimiz günlerde El Paso’da bulunan Walmart’a saldırı düzenleyen teröristin 8chan isimli siteden etkilendiği tespit edildikten sonra Cloudflare böyle bir siteye destek vermeyeceğini ifade etti.

İnternet altyapı ve güvenlik firması olan Cloudflare, El Paso’da gerçekleştirilen ve 20 kişinin hayatına mal olan saldırının ardından 8chan desteğine son verdi. Firmanın CEO’su Matthew Prince’in bizzat yazdığı blog gönderisinde 8chan’e olan hizmetlerin sona erdirildiği net bir şekilde belirtildi.

El Paso saldırısında teröristin 8chan’den ilham aldığını belirten Prince, teröristin saldırısının hemen öncesinde sitede uzun bir yazı paylaştığını ifade etti. Terörist, yazıyı paylaştıktan hemen sonra El Paso’daki Walmart’a girerek 20 kişinin ölümüne neden oldu.

Matthew Prince, bu saldırının ilk olmadığına da dikkat çekerek Yeni Zelanda’daki Christchurch olayına da dikkat çekti. El Paso’ya saldırı düzenleyen teröristin direkt olarak Christchurch olayını da yazısında belirtmesiyse bardağı taşıran son damla oldu.

Sitenin son derece kontrolsüz şekilde ilerlediğini belirten Prince, 8chan’in kendini bir nefret çöplüğü olarak kanıtladığını belirtti. Kendi görevlerinin daha iyi bir internet ortamı sağlamak olduğunu belirten Matthew Prince, birçok korkunç olaya öyle ya da böyle katkıda bulunan 8chan’in şansını zorladığını, bunun bir son olduğunu söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz