Çocukları Zararlı İçeriklerden Koruyan Uygulama

3 min


0

Artık günümüzde 3 yaşındaki bir çocuk bile telefon, tablet kullanmaktadır. Bu da teknolojinin hayatımıza ne kadar hızlı nüfuz ettiğini göstermektedir. Hatta o derece ki küçük yaştaki çocukların tek eğlencesi haline gelmiştir. Eskiden olduğu gibi oyuncaklarla oynama devri kapandı. Küçük yaşta çocukların teknoloji ile tanışması ve haşır neşir olması güzel. Fakat teknolojinin faydaları kadar zararlarını da göz ardı etmemek gerekir. Burada zarardan kastımız: video ve görsel olarak çocuklara uygun olmayan içeriklerdir.

İşte buna yönelik düşünülmüş ve geliştirilmeye başlanmış bir uygulama var. Adı Lella Kids.

Lella kids; psikolog gözetiminde çocukların yaşlarına uygun ve güvenli içeriklerin gösterimini sağlarken, diğer yandan zararlı tüm içerikleri engellemektedir. Burada amaç internetin öğretici yanlarına vurgu yaparak faydalı bir şekilde kullanmaktır. Ayrıca çocukları küçük yaşta şiddet, korku ve benzeri içeriklerden uzak tutarak gelişimlerinin daha sağlıklı sürmesidir.

Bir örnek vermemiz gerekirse günümüzde oldukça popüler olan ve birçok çocuğun hayatına mal olan mavi balina oyunu. Lella kids bu tarz zararlı içerikleri filtreleme özelliği sayesinde çocuklarınızın ulaşmasını engelliyor. Böylece güvenli ve faydalı interneti hem siz ebeveynlere hem de çocuklarınıza sunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz