Dark Web’de Satılan İlginç Hesap Türleri

3 min


0
1 Paylaşım

Dark Web’de  satılan bu şeylere hacker’lar tarafından ücret biçilmesi, sizi şaşırtabilir!

Dark web, yasak şeylerin ticareti döndüğü aktif bir bölge. Peki burada sanal hesaplarınızın da para ettiğini biliyor muydunuz? Dark web üstünde banka hesaplarınız değil, sizin değersiz olarak düşündüğünüz  birçok şey parayla satılabiliyor.

1. Kurumsal ve Özel Hesaplar

Dark web’de satılan hesapların en başlarında yer alan  Özel ve kurumsal hesaplar baş gösteriyor. Bu bilgilerle, kimliğinizi , paranızı ele geçirmek için kullanılabiliyor, bu sebeple hacker’lar arasında sevilen bir ürün

2. E-Mail Hesapları

LogDog’a göre e-mail hesapları, mail hesabı başına 0,8 dolar ila 1,5 dolar arasında ücretle satılıyor. siber korsanlar, E-mail hesabınızın özel bilgikeri ele geçirmek veya onu botnet’in parçası haline getirmek için kullanılıyor.

3. Flört Profilleri

Başta kulağa şok edici olarak gelse de siber korsanlar, flört hesaplarındaki kişisel bilgilerden kabaca bir kimlik oluşturup, bunu kimlik çalmak için kullanabiliyorlar. Eğer bunu yapamazlarsa, başkalarıyla sizmişsiniz gibi konuşuyorlar. Ancak istedikleri, hoşlandığınız kişiyi çalmak değil, potansiyel eşinizi kandırıp, kendisine para  sağlamak.

4. Bedava Seyahat için Havayolu Hesapları

Siber Korsanlar, kurumsal bilgilerinizi kullanarak kendilerine bir tatil ayarlayabildikleri gibi, hesabınızdaki uçuş puanlarını da alabiliyorlar.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz