DDR4 RAM’ler İle Kırılmaz Denilen Hız aşırtma Rekoru Kırıldı

3 min


0
1 Paylaşım

DDR4 ile daha ne kadar hızlana bileceğimiz düşünülürken yine, yeni  hız rekoruna imza atıldı. MSI ile ortak yürütülen çalışmalar sonucu ortaya çıkan rekordan sonra yeni kırılacak rekorlar için de hız değerlerinin tahminleri yapılmaya başlandı bile.

G. Skill Kalitesi

HWBot’ta yapılan değerlendirmelere göre G. Skill’in, en hızlı 20 DDR4 frekansından 15 tanesini içerdiği görülüyor.

G. Skill Başkan Yardımcısı Tequila Huang, uzun süredir hedefleri olan 6 GHz RAM hızına ulaştıkları için çok heyecanlı olduklarını belirtirken, bu önemli dönüm noktasını MSI ile başardıkları için oldukça mutlu olduklarını söyledi.

 

 

Yeni Hız Hedefi

Bütün bu gelişmelere bakıldığı zaman ortaya çıkan asıl soru ise DDR4 ile daha ne kadar ileri gidilebileceği oluyor. Konuyla alakalı bazı tahminler olsa da, yapılan bu tahminler arasında en gerçekçi hız değeri ise 6.5 GHz hız değeri olarak gözüküyor. Birçok kişi ise bu değerin oldukça iyimser olduğunu belirterek beklentileri düşük tutuyor .

GPU’lar dışında hala erişilemeyen 10 GHz hız bariyerini kırmak için DDR4 yetersiz görülerek, DDR5 olmadan bu hedefe ulaşılamayacağı söyleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz