Dikey Fare ile Tanışın

3 min


0

FPS oyuncularının bir numaralı kontrol tercihi olan klavye + fare ikilisine yeni bir soluk katması beklenen dikey farenin bir de küçük tetik tuşu bulunuyor.

 

Oyun donanımları gün geçtikçe ilerliyor. Daha fonksiyonlu, daha hızlı fareler, mekanik ve meşhur tabiriyle ışıklı mışıklı klavyeler, gelişmiş ses mühendisliğine sahip kulaklıklar piyasayı doldurmuş durumda. Çinli üretici Ragnok ise fareleri FPS oyunları için yepyeni bir şekle büründürmeyi planlıyor.

Bu yeni dikey fare, his ve görünüş olarak bir tabanca kabzasına benziyor. Meşhur bir tabanca modeli olan Desert Eagle temel alınarak yapılan tasarım, üstünde tetik tuşu da barındırıyor. Ragnok, farenin görünüş ve his olarak oldukça gerçekçi olduğunu öne sürüyor. Cihaz bir fareden ziyade bir joysticki andırıyor.

Musegun adlı ürünün ana buton ön tarafında yer alıyor ve tıpkı bir silah tetiği gibi kullanılıyor. Fare tekerleği ise cihazın arka kısmında yer alıyor. Görünüş olarak cihaz sabit duruyormuş gibi gözükse de klasik fareler gibi hareket ettirilebiliyor.

Farenin tasarımındaki amaç elbette ki ateş etmeyi içeren oyunlarda daha gerçekçi bir his üretmek. Yine de firma bu ürünün normal farelerden daha ergonomik olduğunu söylüyor.

Sağ ya da sol elle kullanılabilen, kablosuz bağlantıya sahip bu cihaz, 800 mAh yeniden şarj edilebilir pille çalışıyor. Mousegun, indiegogo üzerinden satışa çıkacak. Erken sipariş verenler ürüne 59 dolara sahip olabilecek. Ürünün piyasaya çıktığındaki fiyatı ise 118 dolar olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz