Dron Ligin’de 50 Milyon Dolarlık Yatırım

2 min


0

Bir süredir ilgi çeken dron yarış lig, aldığı toplam yatırımı 50 milyon dolara çıkmaya hazırlanıyor. Bu ana kadar yatırımın 26 milyon dolarını toplamayı başaran lig, önümüzdeki günlerde, yeni seri C  yatırımcılarıyla kalan miktarı tamamlayacak. Girişim daha önceki yıllarda SKY,CRCM  ventures gibi şirketlerden 32 milyon dolar yatırım elde etmeyi başarmıştır. Ligin seri B kategorisi 2017 senesinde toplam 20 milyon dolarlık destekle kapatmıştır.

Dron yarış ligi 2015 senesinde kurulmuş  ve teknolojideki gelişmeleri, kazanmaya heyecanıyla  birleştirerek yeni rekabetçi  bir zemin  oluşturmuş. Girişimin  amacı temelde “uçan formula 1” çizgisinde bir lig yaratabilmekti. Dron yarış liginde saate 140 kilometre hızla giden dronlar pilotlar tarafından özel parkurlar kullanılıyor. Yarışlar NBC sport, Twitter, Sky sports ve fox sport Asia gibi önemli yayıncılar tarafından izleyenler ile bulunuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz