DroneShiled’ın Yeni Silahı

3 min


0

DroneShield, insansız uçakları etkisiz hale getirmek için inşa edilen silah dizisini genişletti ve bu kez eve daha yakın hedefleri hedef aldı. Yeni duyurulan DroneGun MkIII, şirketin diğer teklifleriyle aynı frekans sıkışma taktiklerini kullanıyor, ancak hızlı ve kolay bir çizim için tek elle kullanımla daha dar bir yarıçapta çalışmak üzere tasarlanmıştır.

DroneShield’in diğer avuçiçi sıkışma cihazları, DroneGun ve DroneGun Tactical , uçağın kontrol iletişimi ve video iletimi için kullandığı frekanslarda elektromanyetik gürültülü droneları patlatarak çalışır.

Hedefte iken, bir dronun güvenli bir şekilde yere inmesini sağlayabilir veya kalkış noktasına geri dönebilir, bu sırada videoyu hemen operatöre geri gönderir. Orijinal DroneGun, 1,3 km (2 km) mesafedeki uçağı üzerinde çalışırken DroneGun Tactical, daha kolay taşıma için teknolojiyi daha sıkı bir pakete yerleştirdi ancak çalışma aralığını 0,6 mil (1 km) düşürdü.

DroneGun MkIII bu trendi sürdürüyor ve 0,3 mi (500 m) menzil içindeki dronelar üzerinde çalışacak. Bunun tersi, yine daha küçük ve daha hafif olan ve tek elle kullanım için tasarlanmış bir pakettir. DroneGun Tactical’in 6,8 kg (15 lb) ağırlığında olduğu yerde, DroneGun MkIII ölçekleri sadece 4,3 lb (1,95 kg) oranında verir ve çok yönetilebilir 24,76 x 15,46 x 8,2 inç (63 x 40 x 20 cm) ölçmektedir.

Bir saatte bir robot uçağı patlatma eylemi için iyi bir batarya ile çalışır ve koruma için sağlam bir taşıma çantasında gönderilir. DroneShield’in diğer cihazları gibi FCC yetkisinin bulunmamasından dolayı, DroneGun MkIII, ABD’de devlet kurumları dışındaki kimselere satılamaz – en azından şimdilik.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz