Dünyanın En Büyük Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

2 min


0
1 Paylaşım
Stratolaunch’ın roket fırlatma uçağı cumartesi sabah erkenden harekete geçti ve iki saat sonra güvenli bir şekilde indi.

Dünyanın en büyük uçağı ilk kez cumartesi sabahı uçtu. Roket fırlatma şirketi Stratolaunch tarafından inşa edilen 385 ayak kanat açıklığına sahip 500.000 kiloluk uçak, Mojave, Kaliforniya’daki Mojave Hava ve Uzay Limanı’ndan saat 10: 00’da kalktı. Bu, roketleri havadan yörüngeye fırlatmak için tasarlanmış, uçak için kritik bir ilk deneme uçuşuydu. Açılış uçuşu şirkete göre 150 dakika sürdü, ardından uçak güvenli bir şekilde indi.

Çift gövdeli Stratolaunch, motorlarını ateşleyen ve kendilerini gezegenin etrafındaki yörüngeye fırlatacak roketleri düşürebilecekleri 35.000 feet yüksekliğe kadar uçacak şekilde tasarlanmıştır.

Stratolaunch CEO’su Jean Floyd “Kişisel olarak bu görkemli kuşun uçuşunu izlemek benim için duygusal bir andı” dedi. Uçak beklendiği gibi saatte 175 mil maksimum hıza ve 15.000 fit zirveye ulaştı. Dedi.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Batuhan SARI
Batuhan Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz