Dünyanın İlk Mobil Uygulama Festivali

4 min


0

Günümüzde, deyim yerindeyse elimiz ayağımız haline gelen mobil uygulamalar, en sonunda bir fuara kavuşuyor. 21-24 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, kullanıcılarla uygulama geliştiricilerini de bir araya getirecek.

Akıllı telefonlarımızdaki uygulamalar, günümüz dünyasında artık bir parçamız haline geldi. Bu uygulamalar sayesinde evden çıkmadan faturalarımızı ödeyebiliyor, banka işlemlerimizi halledebiliyor, dünyanın farklı noktalarındaki insanlarla anlık olarak iletişim kurabiliyoruz. Günümüz akıllı telefon kullanıcılarının, telefonlarını ortalama olarak 6 dakikada bir kontrol ettiği de düşünülürse bu cihazların ve bu cihazlarda yer alan uygulamaların önemi daha iyi anlaşılacaktır.

İşte hayatımıza bu kadar entegre olmuş bu uygulamalar için ilk kez bir fuar düzenleniyor ve bu fuar ülkemizde gerçekleştirilecek. 21-24 Kasım tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan Mobilefest, bu alandaki son teknolojileri yatırımcılarla, sektörün uzmanlarıyla ve son kullanıcılarla buluşturacak.

H.I.S., MMA (Mobile Marketing Association) ve Atölye Grup işbirliğinde gerçekleştirilecek olan fuarda markalar, binlerce kullanıcıyla iletişime geçme fırsatı da yakalayacak. Ayrıca yeni markalar ve girişimler de uygulamalarını binlerce kullanıcıyla buluşturma şansına erişecek.

Fuar öncesinde gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan H.I.S. Türkiye Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat, amaçlarının bu fuarı dünyanın farklı ülkelerinde de gerçekleştirmek olduğunu söyledi. MMA Türkiye Eş Başkanı Handem Çelenkler ise firmaların gün geçtikçe yatırımlarını mobil pazarlamaya kaydırdığını ifade etti.

Firmaların, ilgilerini mobil pazara kaydırmalarının sebebi bu pazarda dönen paralarla da oldukça rahat bir şekilde anlaşılabilir aslında. Mobil uygulamalara ödenen paralar 2018 yılında 75 milyar dolara ulaştı ki bu rakamın 2019’da 122 milyar doları aşacağı düşünülüyor. Büyümeye devam edeceği düşünülen mobil pazarda gerçekleştirilecek harcamaların 2020 yılında 300 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz