Facebook Gizlilik Ve Güvenlik İçin Zorlanıyor

5 min


0

Facebook şeffaflık, kullanıcı gizliliği ve güvenlik konusunda birkaç zor yıl geçirdi. Cambridge Analytica skandalından, geçen bahardan en son güvenlik sorununa kadar , Facebook, dünya genelindeki kamuoyunu ve düzenleyicileri önümüzdeki yıllarda kendi yöntemlerini değiştireceğine ikna etmek zorunda kaldı.

Ve görünen o ki, dev sosyal ağ nihayet kullanıcıları ile ilgilenecek. Ancak bu aslında bir seçim değil, çünkü Facebook Avrupa Birliği’ndeki yeni iş politikalarını kabul etmeye zorlanmış görünüyor.

Salı günü yapılan Avrupa Komisyonu Salı günü açıkladı : “Facebook, Avrupa Komisyonu ve tüketici makamlarıyla yapılan görüşmelerin ardından tüketiciler için verilerini kullanım koşullarını değiştirdi”.

Başka bir deyişle, AB, Facebook’u tüketiciyi koruma uygulamaları konusundaki endişelerini dinlemeye ve bazı hizmet koşullarını değiştirmeye zorladı. Facebook artık Avrupalı ​​kullanıcılara verilerini profilleme faaliyetleri ve hedefli reklamcılık için nasıl kullandıklarını ve hesaplarını nasıl kapatabilecekleri hakkında bilgi verecek ve bazı hesapların neden devre dışı bırakılabileceğini açıklayacaktır.

Facebook, Kullanıcıların Facebook erişimi için ücret almadığını açıklamak ve “kullanıcıların verilerini paylaşmak ve ticari reklamlara maruz kalmak için anlaşma” karşılığında kullanmadıklarını açıklamak için Hizmet Şartlarını değiştirecektir.

Facebook’un Avrupa’daki ToS’inde (Haziran sonu itibariyle tamamlanması planlanan) değiştirdiği diğer şeyler:

  • Sorumluluğun sınırlandırılması politikası ve şimdi ihmal durumunda, örneğin verilerin üçüncü şahıslar tarafından yanlış kullanılması durumunda sorumluluğunu kabul eder.
  • Tüketici menfaatini de dikkate alarak, değişikliklerin makul olduğu durumlarla sınırlayarak tek taraflı olarak şart ve koşulları değiştirme yetkisi;
  • Tüketiciler tarafından silinmiş olan içeriğin geçici olarak tutulmasına ilişkin kurallar. Bu tür içerik yalnızca belirli durumlarda – örneğin bir makam tarafından bir icra talebine uymak için – ve teknik nedenlerle en fazla 90 gün boyunca saklanabilir;
  • Dil, içeriği kaldırıldığında kullanıcıların itiraz etme hakkını netleştiren dil.

Bu noktada, Facebook’un güncellenmiş KYS’nin diğer pazarlarda da kullanılıp kullanılmayacağı belli değil, ancak muhtemelen cevabımızı yakında alacağız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Batuhan SARI
Batuhan Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz