Facebook, Kripto Para Tabanlı Ödeme Peşinde

2 min


0
1 Paylaşım

Paranızı Facebook’a emanet etmeden önce iki kez düşünmenizde fayda var, ancak yeni bir rapora göre sosyal dev, kripto para tabanlı bir ödeme sistemi sunmaya hazırlanıyor.

Wall Street Journal’ın kaynaklarına göre sosyal dev, Visa, MasterCard ve diğer finansal ve e-ticaret firmalarıyla Project Libra kod adlı girişimi desteklemeleri için görüşüyor. Facebook’un ABD dolarına bağlı bir dijital para birimi üzerinde çalıştığı iddialarını Aralık’ta duymuştuk. Bu hizmet, dedikodulara göre WhatsApp üzerinden para göndermeye izin verecekti.

Yeni rapor ise Facebook’un toplam 1 milyar dolarlık bir yatırım aradığını, bu şekilde dalgalanmalara karşı önlem almak istediğini belirtiyor. Firmanın para birimini kabul ettirmek için çeşitli e-ticaret firmaları ve uygulamalarla da iletişim içinde olduğu belirtiliyor.

Facebook, konu hakkındaki sorulara “blok zinciri teknolojisinden faydalanmaya yönelik yolları araştırıyoruz,” cevabını vermekle yetindi ve “yeni, küçük bir takımın birçok farklı uygulamayı denediğini” söyledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz