Facebook, Threads Adlı Bir Mesajlaşma Uygulaması Geliştiriyor

2 min


0

Facebook’un sadece “yakın arkadaşlarınızla” kullanacağınız ve konum gibi özel bilgilerinizi paylaşacağınız bir uygulamayı test ettiği ortaya çıktı!

Facebook’un en yakın arkadaşlarınızla bilgi paylaşmaya yönelik bir uygulama geliştirdiği ortaya çıktı. Threads adlı uygulama, iddiaya göre Instagram’ı tamamlayan bir niteliğe sahip olacak.

The Verge’ün raporuna göre Threads, “konum, hız ve kalan pil” gibi bilgileri otomatik olarak paylaşmanıza izin verecek. Bunların yanında sosyal medyadaki fotoğraf ve metin paylaşımlarınızı da otomatik olarak iletecek. Test aşamasındaki uygulama, Instagram’daki “yakın arkadaşlarınız” listesiyle kullanılacak. Uygulamanın ne zaman piyasaya sürüleceği ise belli değil.

Firma bu senenin başlarında kamera uygulaması Direct’e olan desteğini kesmişti. Snapchat’a benzeyen uygulama, 2017’de ortaya çıkmış, Türkiye dahil birkaç ülkede test dilmişti. Ancak uygulama, herkese açılmadan önce iptal edildi.

Facebook’un WhatsApp, Messenger ve Instagram’ı bir araya getirme planları da var. Uygulamalar ayrı kalacak olsa da, tek bir mesajlaşma platformu veya protokolü üzerinde birleştirilecek. Bunun uçtan uca şifreli WhatsApp mesajlarınızın gizliliğini nasıl etkileyeceği ise şimdilik bilinmiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz