Facebook’ta Öz Babasını Buldu

4 min


0
2 Paylaşım

Facebook’ta “Tanıyor Olabileceğin Kişiler” listesi ile öz babasını buldu

Birçok kişi Facebook “Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler” listesini kapatmanın yolunu arayadursun, çocukken evlatlık verilen bir Facebook kullanıcısı yıllardır aradığı babasını Facebook Tanıyor Olabileceğin Kişiler kısmı sayesinde buldu.

Kimileri “Facebook Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler” bölümündeki önerilen arkadaşlar sayesinde esi sevgilisini bulur, kimisi çocukluk arkadaşını. Fakat bu kez oldukça enteresan bir tesadüf hikayesi yaşandı.

56 yaşındaki Karen Harris adlı kadın, 1960’ların başında doğumdan sonra evlatlık olarak başka bir aileye verilmişti. 18 yaşına geldiğinde Karen Harris, kendi biyolojik anne-babasını bulmak için adım attı ve evlatlık edindirme birimine başvurdu.

Araştırmaya kadar Karen Harris biyolojik ailesi hakkında hiçbir bilgiye sahip değildi. Araştırmacılar, Karen’a bulabildikleri tüm bilgileri verdiler. Karen kendi çocuğunu dünyaya getirdikten 10 yıl sonra annesini bulmayı başardı. Fakat Karen’ın babasından henüz bir iz yoktu.

Karen Harris’in babası hakkında bildiği üç şey vardı, Londra yakınlarında Croydon’da yaşadığı, elektrikçi olduğuydu. İsmi ise Trevor Sinden idi. Bu kadar az bilgi ile Karen babası Trevor’u bulamadı. Ta ki bir gün Facebook’ta “Önerilen Arkadaşlar” kısmında Trevor Sinden ismine rastlayana kadar.

Harris hemen babasının profilini inceledi ve kendisinden 560 km uzaklıkta yaşadığını gördü. Trevor Sinden’ın profilini tabiri caizse didikledikten sonra yıllardır aradığı babası olabileceğini fark etti.

Karen’ın iletişime geçmesiyle birkaç hafta boyunca babası ile sohbet ettiler ve sonra buluştular. Yıllarca babasını aradıktan sonra hiçbir sonuca ulaşamayan Karen Harris, Facebook Önerilen Arkadaşlar listesi sayesinde babasını bulmuş olmasını “gerçeküstü” olarak nitelendiriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz