Finlandiya’da Şaşırtan Teknolojik Atılım

2 min


0

Bilindiği üzere çağımızın her şeyi teknoloji oldu. Her yerde karşımıza çıkan teknolojiye artık hükümetler de gereken önemi vermeye başladılar. Birçok dala ayrılan teknolojide yapay zeka ise çok önemli bir konumda yer alıyor. Finlandiya hükümeti de yapay zeka alanında inanılmaz bir girişimde bulundu.

Finlandiya hükümeti yapay zeka üzerinde çalışma yapmaları için mahkumları görevlendirdi. Yani bu konuda mahkumları kullanmaya başladı. Hapishanedeki mahkumların yalnızca bilek gücünden değil aynı zamanda beyin gücünden de faydalanmak isteyen Finlandiya hükümeti, bu konuyla alakalı 10 adet merkez kurdu.

Şuan da mahkumlar bir startup için çalışmalara başladılar bile. Kurulan merkezler şuan da Turku ve Helsinki şehirleri arasındaki hapishanelerde bulunuyor.

Finlandiya hükümeti bu girişimiyle mahkumların ceza süreleri bittiği takdirde topluma daha çabuk adapte olabilmesini hedeflemektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz