Flash Belleklerinizi Kesinlikle Atmayın

2 min


0

Flash bellekler hemen hemen hepimizin kullandığı portatif bir bilgi depolama aracıdır. Artık yeterli gelmeyince daha yüksek seviyede bir usb almak ve diğerini atmak oldukça yaygın. Her ne kadar ülkemizde çok yaygın olmasa da yurtdışında ikinci el flash bellek piyasası da mevcuttur.

Ünlü bir güvenlik şirketinin yaptığı araştırmaya göre İngiltere ve ABD’de toplam 200 adet olmak üzere flash bellek test edildi. Bu flash bellekler ikinci el olarak satılmış ya da atılmış. Şirketin incelemeleri sonucunda ilginç verilere ulaşıldı. Sonuçlara göre; yaklaşık 20 kişi depolama alanını hiç temizlemeden bu işlemi gerçekleştirmiş. 130 adet harici belleğin içerisinde ise formatlanmış olsalar dahi içindeki verilere ulaşıldı. Bunlardan yalnızca 30 adeti güvenli bir şekilde temizlenmiş.

Burada sıkıntı ise önemli bilgilerin flash bellekler içerisinde bulunması. Bunlar içerisinden 45 adetinin kimlikleri doğrudan tespit edilebilmiş.

Siz siz olun kişisel bilgilerinizi barındırdığınız teknolojik cihazlarınızı elden çıkaracağınız zaman güvenli bir şekilde temizlediğinizden emin olun.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bedir Sarı
Bedir Sarı, BBS TEKNOLOJİ kurucu ortağı ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz