Garanti BBVA Çöktü

3 min


0
2 Paylaşım
Öğle saatlerinden şimdiki zamana kadar Garanti BBVA’nın hem internet sitesine hem de mobil bankacılık uygulamasına giriş sağlanamıyor. DDOS saldırısına mı maruz kaldı diye kafanızda hemen soru işaretleri getirmiş ise bu durum hakkında Garanti BBVA resmi açıklama yayınladı.

Garanti BBVA’dan gelen resmi açıklama

Garanti BBVA’nın internet sitesi ve mobil uygulaması bugün saat 14.30’dan beri erişim sağlanamıyor. Giriş yapmak istediklerinde bir hata mesajıyla karşılaşıyorlar. Bu durumun pazar günü meydana gelmesi ise bankaya yönelik bir Ddos saldırısı olabileceğini düşündürüyor.
İddialara göre yurt dışından Garanti Bankası’nın sistemine 100 GB büyüklüğünde ddos saldırısı olabilir. Bu saldırı karşısında Garanti’nin farklı operatörler üzerinden işlem yapmaya çalışması sebebi ile bu erişim problemlerinin ortaya çıktığı dile getiriliyor.
sorunun çözmek için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini ve tüm müşterilerinden özür dilediklerini dile getirdi.
Bankanın internet sitesine ise hâlâ erişilemiyor. İnternet üzerinden Garanti BBVA internet sitesi için giriş yapmak isteyen Garanti BBVA müşterileri “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatasını alıyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz