Gizli Instagram Gönderilerinin Hiç de Gizli Olmadığı Anlaşıldı

3 min


0
1 Paylaşım

Yeni keşfedilen bilgiye göre Facebook ve Instagram’da gizli olan  gönderilerinizi takipçileriniz, başkalarına Gösterebilir. Üstelik bunu yapmaları oldukça kolay.

Facebook ve Instagram’da herkese açık olmayan hesaplarda gönderiler yapılıyor. Bu gönderileri görme hakkına sahip olan kişiler, istedikleri şekilde bu içerikleri indirip paylaşabilirler Ve bunu yapmak için tek gereken bir tarayıcı ve basit HTML bilgisi işte bu kadar basit.

Sayfadaki görüntü ya da videoyu  inceledikten sonra kaynak URL’sini kopyalamak gerekiyor. Bu URL, takipçi listesinde olmayan, hatta sosyal medya platformunu kullanmayan kişiler tarafından da görülebiliyor.

Bu yöntem, gizli olan Instagram hikayelerinde bile işe yarıyor. Bu videoların normalde 24 saat sonra silinmesi beklenirken. URL’lerin ise birkaç gün daha çalışmaya devam ettiği görülüyor. Aynı durum, gösterim süresi sona eren gönderiler için de geçerli.

Normalde gizli olması gereken bilgilerin bu şekilde kolayca erişilebilir olması, Facebook’un zaten çok da güvenli olmayan güvenlik hanesinde bir başka eksi olarak göze çarpıyor. Zuckerberg, 2018 yılında verilerin korunmasının kendi sorumlulukları olduğunu, aksi takdirde hizmet etmeyi hak etmediklerini dile getirmişti.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz