Google Asistan Artık Reklam İçeriyor

2 min


1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Google’ın geçtiğimiz aylarda Türkçe dil desteği de sağlayarak hizmete sunmuş olduğu Google Asistan’ı kullanıyorsanız, olumsuz olarak değerlendirebileceğimiz bir gelişmeden haberdar olmanız gerekiyor. Şirketten yapılan açıklamalara göre artık Google Asistan, sorduğunuz bazı soruların yanıtlarında reklam göstermeye başlayacak.

Bir süredir testleri devam eden Google Asistan,Teknoloji devi Google’ın bir blog sayfasında yayınladığı bir gönderide, Google Asistan aramalarının bazılarında reklamların çıkabileceği ifade edildi. Örneğin Google Asistan’a yakınınızdaki oteller ile ilgili sorular sorarsanız, rezervasyon yapmanız için Google’a reklam veren otellerin reklamlarının size gösterildiğini göreceksiniz.

Google ve işlerini arttırmak için reklam veren şirketler için iyi bir haber olsa bile kullanıcıların istediği bilgiye ulaşması biraz daha zorlaşacak ve aradığınız soruların cevabını google belirlemiş olacak gibi görünüyor.Bu nedenden dolayı açıklanan gelişme kullanıcılar tarafından pekte hoş karşılanmış gibi görünmüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz