Google Asistan’dan WhatsApp Müjdesi!

2 min


0
1 Paylaşım

Sesinizi insanlara dinletmesiyle gündeme oturan Google Asistan’dan WhatsApp müjdesi geldi!

Büyük firmaların birbiriyle yarıştığı alanlardan biri, dijital asistanlar. Bu nedenle Google, Apple ve Amazon gibi firmalar, asistanlarına yeni yetenekler eklemek için çalışıyorlar. Şimdi ise Google Asistan‘ın yeni mesaj okuma özellikleri keşfedildi.

Android Police’in keşfine göre Google Asistan, artık sadece Android’in SMS uygulamasındaki mesajları sesli okumakla kalmıyor, WhatsApp, Telegram, Signal, Slack ve Discord gibi üçüncü parti uygulamalardaki mesajları da size okuyabiliyor ve mesajlara konuşarak cevap vermenize olanak tanıyor.

Google Asistan’ın bildirimlerinize erişmesine izin verdiyseniz, ona “mesajlarımı oku” dediğinizde en son mesajlarınız okunuyor ve bu mesajların hangi uygulamadan geldiği söyleniyor. Bu noktada sesinizle veya yazarak direkt olarak cevap verebiliyorsunuz. Bunu yaptığınızda gelen mesaj, “okundu” olarak işaretleniyor.

İşlev, şu an metin dışındaki herhangi bir medya türünü desteklemiyor; örneğin gelen sesli mesajlar veya videolar otomatik olarak yürütülmüyor. Ancak böyle bir işlev gelecekte sunulabilir.

Yenilik hakkında Google’dan resmi bir duyuru yapılmaması bir yana, işlev henüz herkese ulaşmış durumda değil. Firmanın işlevi kademeli olarak dağıttığını ve önümüzdeki haftalarda herkese ulaşacağını tahmin ediyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz