Google, Hafta Sonu Gerçekleşen Çökmenin Nedenini Açıkladı

2 min


0
1 Paylaşım
2 Haziran günü gerçekleşen Google servislerinin çökmesi konusunda teknoloji devinden açıklama geldi. Şirket, çökmenin yanlış sunucu yapılandırmasının ağ kapasitesini kısıtlamasından kaynaklandığını duyurdu.
Hafta sonu Google, milyonlarca kullanıcının etkilendiği büyük bir servis çökmesi yaşadı. Bu çökme; YouTube, Gmail, Google Cloud gibi birçok Google servisini etkiledi. Ayrıca çöken hizmetler yalnızca Google ile sınırlı kalmadı. Google hizmetlerini kullanan Snapchat, Discord, Pokemon Go ve daha birçok uygulama da aynı şekilde bu durumdan etkilendi.

Bu olay sırasında Google, kesintinin ağ tıkanıklığından kaynaklandığını söyledi ancak konuyla alakalı bir araştırma başlatmayı da ihmal etmedi. Bu araştırmanın sonuçlarına göre yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Pazar günü gerçekleşen sorunun asıl nedeni, tek bir bölgedeki az sayıda sunucu üzerinde gerçekleştirilen yapılandırma değişikliydi. Yapılandırma, birkaç komşu bölgedeki daha çok sunucuya yanlış bir şekilde uygulandı. Bu nedenle yanlış yapılandırma uygulanan sunucular, mevcut ağ kapasitelerinin yarısından fazlasını kullanamadı.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Mahmut Sakar
Mahmut SAKAR, BBS TEKNOLOJİ AR-GE sorumlusu ve Teknonoji.com kurucu ortağıdır. Hayatı teknonoji olan bir insan düşünün işte hepsi bu.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz